Section 2 Primary Choir to Yr 6 (10 - 30)
1st & Gold Award The Gap State School Girls Choir
2nd & Gold Award Prince of Peach Voices
3rd & Gold Award Good News Lutheran School Chamber Choir
Gold Awards Banksia Beach State School Advanced Choir
Silver Awards Hilder Road State School - Hilder Blues (Hilder Boys), Sandgate State School,
Padua Greccio Choir
Section 5 Junior Choir Yr 4 (max 60 voices) SOUTH
1st & Gold Award Somerville House Poco a Poco
2nd & Gold Award Robertson State School Junior Choir
3rd & Gold Award Churchie Prep Junior Choir
Gold Award Award Redeemer Lutheran College Junior Choir
Section 5 Junior Choir Yr 4 (max 60 voices) PETRIE
1st & Gold Award St Benedict's Catholic Primary School Junior Choir
2nd & Silver Award Eatons Hill Minors
3rd & Bronze Living Faith Year 2 - 3 Choir
Gold Award Kurwongbah State School Junior Singers
Bronze Award Living Faith Year One Choir
Section 5 Junior Choir Yr 4 (max 60 voices) CENTRAL
1st & Gold Award Northside Christian College - Northside Piccolos
2nd & Gold Award The Gap State School Junior Choir
3rd & Silver Award Clayfield College Piccolo Choir
Silver Awards The Lakes College Junior Singers, Eagle Junction State School Junior Choir
Section 6 String Ensemble to Yr 6
1st & Gold Award St Peters Lutheran College Amadeus Strings
2nd & Gold Award Ironside Chamber Strings
3rd & Gold Award St Peters Lutheran College Corelli Strings
Gold Awards Genesis Christian College Junior Strings, St Paul School Lento Strings
Section 7 Primary Concert Bands
1st & Gold Banksia Beach Advanced Concert Band
2nd & Gold Ashgrove State School Senior Concert Band
3rd & Silver Samford State School Senior Concert Band
Silver Awards Ferny Grove State School Senior Concert Band, Genesis Christian College Primary Concert Band, Ferny Hills State School Concert Band
Bronze Awards The Hills Area Band, Boondall State School Concert Band, The Lakes College Primary Concert Band
Section 9/Heat 1 Primary Choir to Yr 6 (max 60 voices) SOUTH
Gold Awards Ambrose Treacy College Junior Choir, Redeemer Lutheran College - College Choristers, Warrigal Road State School Choir Boys Chorus
Silver Awards Jamboree Heights SS Senior Choir - Voices of Jamboree, St John's Anglican College Alpine Singers, Robertson State School Senior Choir
Choirs going through to the final on 4 June:
Ambrose Treacy College Junior Choir, Redeemer Lutheran College - College Choristers
Section 9/Heat 2 Primary Choir to Yr 6 (max 60 voices) PETRIE
Gold Awards Kurwongbah SS Senior Singers, Dakabin State School Senior Choir
Silver Award Narangba State School Senior Choir
Bronze Award Bribe Island State School Choir
Choir going through to the final on 4 June: Dakabin State School Senior Choir
Section 9/Heat 3 Primary Choir to Yr 6 (max 60 voices) NORTH-WEST
Gold Awards Samford State School Vivace, Northside Christian College Vivace Voices
Silver Awards Eatons Hill State School Majors, Living Faith Lutheran College Senior Choir
Bronze Award Strathpine State School Choir
Choir going through to the final on 4 June: Samford State School Vivace
Section 9/Heat 4 (PART A) Primary Choir to Yr 6 (max 60 voices) CENTRAL
Gold Awards The Gap State School Senior Choir, Hilder Road State School - Hummingbirds
Silver Awards Marist Voices, Ferny Hills State School Choir
Choir going through to the final on 4 June: The Gap State School Senior Choir
Section 9/Heat 4 (PART B) Primary Choir to Yr 6 (max 60 voices) CENTRAL
Gold Awards Somerville House Cantabile, Wilston State School Wonder Senior Choir
Silver Award The Lakes College Primary Choir
Bronze Award Moreton Downs State School Choir
Choir going through to the final on 4 June: Somerville House Cantabile
Section 9 FINAL Primary Choir to Yr 6 (max 60 voices)
1st & Gold Award Somerville House Cantabile
2nd & Gold Award Ambrose Treacy College Junior Choir
3rd & Gold Award Dakabin State School Senior Choir
Harley Mead Encouragement Award: Dakabin State School Senior Choir
Gold Awards: Samford State School Vivace, The Gap State School Senior Choir,
Redeemer Lutheran College - College Choristers
Section 21 Secondary Choir (Advanced)
1st & Gold Award Somerville House Cantrice
2nd & Gold Award Matthew Flinders Anglican College Chamber Voices
3rd & Gold Award St John's Anglican College Bella Voce
Gold Awards Redeemer Lutheran College Senior Singers, Churchie Quintessential,
Silver Awards Matthew Flinders Anglican College Lumina Voices, Marist College Ashgrove - Chamber Choir, Churchie Changed Voices
Section 22 Secondary Choir (Intermediate) SOUTH
1st & Gold Award Centenary State High School Choir
2nd & Gold Grace Lutheran College Concert Choir
3rd & Silver St Patrick's College - Boys from the Shore
Silver Awards Brigidine College Choir, Southport State high School Choir
Section 24 Secondary String Orchestra - Advanced (A Grade - Grade 2.5 and above)
1st & Gold Award St Peters Lutheran College Soloists
2nd & Gold Award Redeemer Lutheran College Chamber Strings
3rd & Gold Award St Peters Lutheran College Sibelius Strings
Gold Awards Kenmore SHS Camerata Strings, St Peters Lutheran College Paganini Strings
Section 25 Secondary Concert Bands - Advanced (Grade 2.5 and above) (2 May)
1st & Gold Award Redeemer Lutheran College Senior Concert Band
2nd & Gold Award St Paul's Wind Ensemble
3rd & Gold Award Grace Lutheran College Wind Symphony
Silver Awards St Peter's Lutheran College Symphonic Winds, BGGS Wind Symphony, St Peters Lutheran College Wind Ensemble, Genesis Secondary Concert Band